برای بالا بردن عمر جواهرات چه کنیم؟

1- هنگامی که به استخر میروید و یا مشغول شست و شوی ظرف ها هستید و یا حتی استحمام سعی کنید از جواهرات خود استفاده نکنید، به این دلیل که کلر موجود در آب استخر باعث از بین رفتن درخشش سنگ و سست شدن نگین میشود. و همچنین سعی کنید از تماس با مواد شیمیایی و شوینده خودداری کنید.
2- از زیورآلات خود در مقابل ضربه، گرمای خورشید و نور محافظت کنید.
3- سعی کنید همیشه بعد از آرایش کردن و عطر زدن از جواهرات خود استفاده کنید.
4- برای تمیز کردن سنگ جواهرات خود از پارچه های نمدی استفادخ کنید. چون پارچه های دیگر مثل حوله به دلیل پرزهایی که در خودشان دارند ممکن است باعث خراشیدگی جواهرات بشوند.

چند راه حل ساده برای تمیز کردن طلا و جواهر در منزل

1- یکی از ساده ترین روشهای تمیز کردن طلا و جواهر استفاده از آب و صابون و یک مسواک بسیار نرم است. روشی که به راحتی حتی خودتان در منزل میتوانید امتحان کنید. مقداری مایع ظرفشویی را در آب بریزید و روی حرارت ملایم گاز قرار دهید. طلای خود را درون ظرف ریخته و بعد با مسواک به آرامی آنرا بشویید و بعد با پارچه جیر آنرا تمیز کنید.
2- پودر صابون و چند قطره آمونیاک را داخل آب گرم بریزید و با مسواک به نرمی روی آن بکشید. و بعد با آب ولرم آبکشی کنید و بعد از آب با الکل تمیز کنید که هیچ جرم و چرکی روی آن باقی نماند.
3- سومین راهی که میتوانیم به شما پیشنهاد دهیم استفاده از خمیردندان است. خمیردندان را به نرمی با مسواک روی جواهرات بکشید و بعد آبکشی کنید.